• Pralnia dywanów
 • Pralnia dywanów
 • Pralnia dywanów

Pralnia dywanów

O firmie

Już ponad 5 lat oferujemy Państwu najwyższy standard prania dywanów. Jesteśmy jedyną pralnią w rejonie dysponującą nowoczesnym parkiem maszynowym tj.: wirówką do dywanów, mechaniczną trzepaczką, suszarnią z odwilżaczami, ozonatorem.

Dzięki wieloetapowemu procesowi oraz doborze odpowiednich środków czyszczących jesteśmy w stanie poradzić sobie z niemal każdym zabrudzeniem.

Jakość naszych usług potwierdza zwiększające się grono zadowolonych klientów.

Już ponad 5 lat oferujemy Państwu najwyższy standard prania dywanów

Po co prać dywan?

Dywan to gigantyczny domowy filtr powietrza. Zbiera on różne zanieczyszczenia, począwszy od tych mikroskopijnych tj.: bakterii, roztoczy, grzybów, po te widoczne gołym okiem jak: okruchy jedzenia, piasek, kurz, złuszczony naskórek, włosy czy sierść zwierząt. Mają one z nim taki sam kontakt jak my i nasze dzieci. Trzeba wiedzieć, że kurz i piasek zgromadzone w dywanie działają jak ścierniwo. Powodują uszkodzenie impregnatu oraz włosia, co skutkuje jego szybszym zużywaniem się, brudzeniem i utratą kolorów.

Dlatego, aby dywan spełniał swoje funkcje estetyczne jak i praktyczne, a także w trosce o zdrowie nasze i naszych dzieci, tak ważne jest, aby o niego dbać, regularnie odkurzać i przynajmniej raz w roku dogłębnie wyprać.

Banner główny pralnia

Dlaczego nie Karcher?

Zufaj profesjonalistom, nie pseudofachowcom. Na rynku widać sporo firm mających w swojej ofercie pranie dywanów w domu u klienta za pomocą ekstraktora(odkurzacza piorącego), zwanego potocznie KARCHER. Przeważnie są to osoby, dla których jest to praca dorywcza. Posiadają nikłą wiedzę na temat dywanów, chemii, prześcigują się w walce o klienta, proponując jak najniższe ceny. Zwrócić należy uwagę, że firmy te piorą dywan u klienta, co niesie za sobą szereg problemów tj.:

 • powierzchowne wypranie dywanu nigdy nie daje zadawalającego efektu;
 • niebezpieczeństwo zalania parkietu czy paneli, co prowadzi do ich uszkodzenia;
 • nieodpowiednie wysuszenie dywanu, co spowoduje procesy gnilne i pojawienie sie zapachu stęchlizny.


Zufaj profesjonalistom,
nie pseudofachowcom
Dlaczego nie prać karcherem

Co czeka twój dywan?

Mierzenie, znakowanie, fotografowanie.
Mierzenie, znakowanie, fotografowanie przed praniem Mierzenie, znakowanie, fotografowanie przed praniem Mierzenie, znakowanie, fotografowanie przed praniem Mierzenie, znakowanie, fotografowanie przed praniem Mierzenie, znakowanie, fotografowanie przed praniem Mierzenie, znakowanie, fotografowanie przed praniem Mierzenie, znakowanie, fotografowanie przed praniem
Każdy dywan już przy odbiorze jest oznakowany unikatową metką z numerem. Nastepnie już u nas w pralni jest mierzony, po czym zostają wyszukane ewentualne uszkodzenia, ustalany jest rodzaj włókna i robione zdjęcie.
Trzepanie mechaniczne, odkurzanie.
Trzepanie, odkurzanie dywanów Trzepanie, odkurzanie dywanów Trzepanie, odkurzanie dywanów Trzepanie, odkurzanie dywanów Trzepanie, odkurzanie dywanów
Piach, włosy, sierść, kurz i inne suche zabrudzenia usuwane są za pomocą trzepaczki mechanicznej (8000 uderzeń na minutę). Następnie jest odkurzany z dwóch stron (runo i osnowa). Pozwala to pozbyć się większości suchych zabrudzeń (niemożliwe przy tradycyjnym trzepaniu), co znacznie wspomaga efekt prania.
Odplamianie miejscowe, pranie i płukanie.
odplamianie, pranie i płukanie dywanu odplamianie, pranie i płukanie dywanu odplamianie, pranie i płukanie dywanu odplamianie, pranie i płukanie dywanu odplamianie, pranie i płukanie dywanu odplamianie, pranie i płukanie dywanu odplamianie, pranie i płukanie dywanu odplamianie, pranie i płukanie dywanu odplamianie, pranie i płukanie dywanu odplamianie, pranie i płukanie dywanu odplamianie, pranie i płukanie dywanu odplamianie, pranie i płukanie dywanu odplamianie, pranie i płukanie dywanu
Po identyfikacji rodzaju zabrudzeń nanoszone są miejscowo odplamiacze. Następnie na cały dywan nanoszony jest środek piorący, po czym jest prany przy pomocy szorowarek, a nastepnie dokładnie płukany.
Wirowanie.
wirowanie dywanu w wirówce wirowanie dywanu w wirówce wirowanie dywanu w wirówce wirowanie dywanu w wirówce wirowanie dywanu w wirówce wirowanie dywanu w wirówce wirowanie dywanu w wirówce wirowanie dywanu w wirówce wirowanie dywanu w wirówce wirowanie dywanu w wirówce wirowanie dywanu w wirówce
Dywan umieszczany jest w specjalnej wirówce do dywanów, gdzie przy 1200 obr./min. usuwane jest 95% wody, resztki chemii i brudu.
Suszenie.
suszenie suszenie suszenie suszenie
Suszenie specjalną suszarnią z odpowiednią temp. i niską wilgotnością pozwala na szybkie wysuszenie pozostałych 5% wody z dywanu.
Kontrola jakości.
Kontrola jakości po zakończeniu prania Kontrola jakości po zakończeniu prania
Końcowy etap zawiera ponowne odkurzanie i zaczesanie runa. Czysty, suchy i pachnący dywan jest pakowany i gotowy, by wrócić do Państwa domu.


wiele dywanów

Impregnacja

Impregnacja zabezpiecza nasze dywany, wykładziny przed szybkim, ponownym zabrudzeniem, ale przede wszystkim ułatwia późniejsze jej wyczyszczenie. Stosujemy najwyższej klasy impregnat fluorochemiczny. Impregnat tworzy niewidoczną warstwę ochronną, zabezpieczając włókna przed trwałym zabrudzeniem. Regularne odkurzanie, czyszczenie pielęgnacyjne i prawidłowo wykonane czyszczenie dogłębne wydłuża okres skutecznego działania impregnatu.

impregnacja dywanów

Eliminacja roztoczy

Na dywan po wypraniu zostaje naniesiony specjalny środek do efektywnej eliminacji roztoczy i alergenów. Zapewnia znakomite działanie na okres 6-9 miesięcy. Stosowany środek jest nietoksyczny, bezwonny i bezpieczny zarówno dla ludzi, zwierząt, jak i roślin.

Eliminacja roztoczy

Ozonowanie i usuwanie zapachu

Zastosowanie ozonatora pozwala skutecznie usuwać nieprzyjemne zapachy pochodzace z wymiocin, moczu, odoru papierosów, czy potu, a także skutecznie przeprowadzać dezynfekcję, zwalczając pleśń, bakterie, grzyby. Dysponujemy nowoczesnym generatorem ozonu o dużej wydajności i specjalną komorą, w której zostaje umieszczony dywan. Dajemy 100% gwarancję na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu oraz elimninację 650 rodzajów bakterii i 99,7% grzybów.

Elimninacja 650 rodzajów bakterii i 99,7% grzybów
Usuwanie sierści

Usuwanie sierści, włosów

Często styczność z dywanami mają nasze zwierzaki. Zostawiają one mnóstwo sierści czy włosów, których podczas standardowego prania dywanu nie sposób usunąć. Dlatego proponujemy państwu ręczne usuwanie 100% sierści i włosów przy użyciu specjalnych zbieraków.

sierść na dywanie

Pranie mebli tapicerowanych

Na życzenie klienta wprowadziliśmy do naszej oferty pranie mebli tapicerowanych tj.: narożniki kuchenne, wersalki, kanapy, łóżka, sofy, pufy, fotele czy krzesła.
Czynność ta wykonywana u klienta wymaga profesjonalizmu i doświadczenia. Nasi pracownicy umiejętnie rozróżnią materiały, z których wykonane są meble i zastosują właściwe środki piorące. Posiadany przez nas sprzęt produkuje pianę o małej zawartości wody, co powoduje znaczne ograniczenie nasączenia pranych elementów wodą, a w konsekwencji skraca czas schnięcia.

Meble tapicerowane

Transport

Dywany do czyszczenia można przywozić bezpośrednio do pralni lub jednego z naszych punktów odbioru.Proponujemy też skorzystać z naszego transportu.

W cenę transportu wliczone zostały również:

 • zwinięcie czy rozwinięcie dywanu,
 • zniesienie i wniesienie dywanu,
 • ewentualna pomoc w wyciągnięciu dywanu spod mebli.

Dojazd po dywany i wykładziny

Cennik

  Pranie dywanu na wskroś

  14.90 zł/m2

  Eliminacja roztoczy

  8 zł/m2

  Impregnacja

  6 zł/m2

  Usuwanie sierści, włosów

  2 zł/m2

  Ozonowanie i usuwanie zapachu

  8 zł/m2

  Pranie mebli tapicerowanych

  Wycena indywidualna

  Pranie wykładzin

  Wycena indywidualna

  Express (72h)

  + 50%

  Transport

  od 15

  Regulamin

Regulamin

 1. Zamówienia przyjmujemy telefonicznie lub poprzez formularz zamówieniowy
 2. Pralnia przyjmuję zamówienie do realizacji według określonego cennika
 3. Pralnia nie gwarantuje całkowitego usunięcie plam z silnych barwników (np. uryny z wełny, silnych barwników spożywczych, plam zapieranych domowymi sposobami, plam zapieranych nieodpowiednią chemią, które spowodują utrwalenie plam lub spalenie włókna)
 4. Każdy dywan przed całym procesem prania jest metkowany, mierzony i fotografowany, a w szczególności miejsca uszkodzone
 5. Na dywanach wykonanych z włókna polipropylenowego w miejscach intensywnie użytkowanych mogą pozostać przetarcia będące wynikiem uszkodzeń runa
 6. Dywany klejone, podklejane, usztywniane mączką kostną mogą ulec rozklejeniu (Pralnia nie ponosi odpowiedzialności za tego typu dywany. Klient zleca czyszczenie takiego dywanu tylko i wyłącznie na własną odpowedzialność) Dywany klejone są przyjmowane warunkowo do prania
 7. Pralnia nie odpowiada za wady ukryte dywanu (wady konstrukcyjne ,wady dotyczące złego farbowania dywanu)
 8. W przypadku stwierdzenia iż przedmiot może ulec zniszczeniu Pralnia zastrzega sobie prawo do odmówienia wykonania usługi
 9. Ceny podane na stronie są cenami brutto, ale nie zawierają kosztów dostawy. Na życzenie wystawiamy faktury VAT
 10. Każdy dywan o wymiarach nie przekraczających 1m2 liczony jest jak 1m2
 11. Ceny zawarte w cenniku nie zawierają żadnych ukrytych kosztów
 12. Czas realizacji zamówienie wynosi nie więcej niż 7 dni roboczych od chwili przyjęcia przesyłki( nie dotycz okresów przed świątecznych Św.Wielkiej Nocy, Św.Bożego narodzenia w tych okresach czyli około 1 miesiąć przed okres realizacji usługi może ulec wydłużeniu do 14 dni
 13. Dywany odbierane są osobiście.
 14. Reklamacje przyjmowane są do 48h od dostarczenia przesyłki drogą email. Pralni przysługuje 7 dni na rozpatrzenie reklamacji. W przypadku przyjęcia reklamacji koszt przesyłki ponosi firma. W przypadku nie przyjęcia reklamacji koszty przesyłki ponosi klient
 15. Złożenie zamówienia oznacza akceptację regulaminu.
 16. Dywan po wykonaniu usługi należy wypakować z folii lub ją otworzyć, aby miał dostęp do świeżego powietrza.
X